Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
30.06.2013Obchody 120-lecia OSP w Zabrzegu

22 czerwca br. miały miejsce obchody 120 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrzegu.

Uroczystości związane z obchodami tej okrągłej rocznicy rozpoczęły się o godz. 9 przed Domem Strażaka w Zabrzegu. Po uformowaniu strażacy i goście udali się do kościoła gdzie nastąpiło poświęcenie ufundowanej z okazji 120-lecia OSP figury świętego Floriana i ustawienie jej na przygotowanym cokole.

Po mszy strażacy i goście, na czele z orkiestrą powrócili przed Dom Strażaka. W trakcie oficjalnej części obchodów rocznicowych wręczono medale, dyplomy i wyróżnienia. Odczytany został także okolicznościowy list ministra Stanisława Kozieja, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, skierowany do prezesa zabrzeskiej OSP Tomasza Londzina oraz wszystkich uczestników uroczystości.

„Serdecznie gratuluję wspaniałego jubileuszu 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrzegu. Z tej okazji pragnę podziękować wszystkim jej członkom za ofiarną służbę oraz wyrazić Wam najwyższą wdzięczność i uznanie za trud, jaki wkładacie w ratowanie życia, zdrowia i mienia. Wiem, że OSP w Zabrzegu posiada wspaniałe, wieloletnie tradycje. Na dobrą opinię i szacunek ciężko pracujecie od 1893 roku. Zabrzescy strażacy zapisali się pozytywnie udziałem w wielu akcjach ratowania życia i mienia, z których najważniejsze to udział w gaszeniu pożaru czechowickiej rafinerii oraz w działaniach w trakcie powodzi.(…)”

W uroczystościach udział wzięli m.in. burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny, członkowie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa śląskiego dh Jan Cholewa i Mirosław Szemla, delegacje okolicznych OSP i mieszkańcy Zabrzega.

Po uroczystym obiedzie zaproszeni goście przemieścili się na stadion LKS Zabrzeg, gdzie mogli obejrzeć program estradowy oraz pokazy i zawody sikawek konnych i ręcznych. Program rozrywkowy zakończył występ zespołu estradowego HaNuta. Uroczyste obchody 120-lecia powstania OSP Zabrzeg świętowano do 2 w nocy przy dźwiękach popularnych utworów tanecznych.

Źródło : UM Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT