Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
05.11.2014Powiatowy Sportowy Rok Szkolny - rozpoczęty

Tegoroczna inauguracja Powiatowego Sportowego Roku Szkolnego 2014/2015 miała miejsce 27 października w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kaniowie. 

Uroczystość prowadził dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Grzegorz Boboń radny Rady Powiatu, a zaproszonych gości przywitała dyrektor szkoły Krystyna Bryksa.

Wśród zaproszonych gości na uroczystości nie zabrakło posłów Jacka Falfusa i Stanisława Szweda, Andrzeja Kamińskiego wiceprzewodniczący Sejmiku Śląskiego, starosty bielskiego Andrzeja Płonki, Renaty Franasik członka Zarządu Powiatu, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Bogusława Stolarczyka, członków Komisji Promocji, Sportu i Turystyki Rady Powiatu na czele z jej przewodniczącym Jackiem Staszkiem, wójtów i burmistrzów gmin z terenu powiatu bielskiego, samorządowców z gminy Bestwina na czele z wójtem Arturem Beniowskim, dyrektorów i nauczycieli ora młodzieży ze szkół z terenu powiatu bielskiego.

Wzruszającym momentem każdej inauguracji Sportowego Roku Szkolnego jest odegranie hejnału Szkolnego Związku Sportowego i wprowadzenie flag: SZS, narodowej i olimpijskiej, a także apel olimpijski oraz przyrzeczenie zawodników i sędziów. Na salę poczty sztandarowe wprowadził Członek Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Dariusz Janko. Hymn państwowy odegrała Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie pod dyrekcją Urszuli Szkucik – Jagiełko.

Bogdan Dubiel wiceprezes Beskidzkiej Rady Olimpijskiej przedstawił zebranym dokonania obecnych na spotkaniu olimpijczyków Mariana Kasprzyka i Grzegorza Kotowicza, a także zawodników z gminy Bestwina Klaudii Szachmerdy, Bartłomieja Dawida i Julii Grygierzec, którzy już przez swoje dokonania rozsławili gminę i powiat bielski.

Sport szkolny jest taką dziedziną, która przynosi bardzo wiele radości. Bez wątpienia sam proces edukacji szkolnej bez sportu, bez lekcji wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych tzw SKS-ów i szkolenia prowadzonych w Uczniowskich Klubach Sportowych - byłby dużo uboższy i jakby niepełny. Z satysfakcją trzeba odnotować rosnący z roku na rok zasięg sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży w POWIATOWYCH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ finansowanych przez Powiat, a organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w których w roku szkolnym 2013/2014 wzięło udział 43 szkoły podstawowe, 29 gimnazjalne i 6 ponadgimnazjalnych łącznie 2653 uczniów.
Niebagatelną rolę w życiu sportowym naszego powiatu odgrywają Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Czechowicach – Dziedzicach i Buczkowicach. Zdobycie złotych medali w Mistrzostwach Świata w Skokach narciarskich indywidualnie i w drużynie (Jakub Wolny, Krzysztof Biegun) to sukces bez precedensu. Uczniowie tych szkół reprezentują nasz kraj w sportach zimowych, judo i kajakarstwie zdobywając znaczące wyniki w skali międzynarodowej. To przecież z Kaniowa wywodzą się reprezentanci w kajak polo, wielokrotni mistrzowie Polski. Do tutejszej szkoły uczęszczali reprezentanci Polski w judo Julia Grygierzec i Paweł Wawrzyczek nasza nadzieja olimpijska – mówił starosta bielski Andrzej Płonka na inauguracji Sportowego Roku Szkolnego .

Interesującym punktem programu był pokaz treningu JUDO w wykonaniu zawodników sekcji Klubu Judo z Czechowic-Dziedzic, występ muzyczny uczennic gimnazjum z Bestwinki oraz układ taneczny grupy ze SP w Janowicach, przygotowany przez Monikę Krężelok

W tegorocznej rywalizacji szkół uczestniczyły reprezentacje 43 szkół podstawowych, 29 gimnazjalnych oraz 6 ponadgimnazjalnych. Współzawodnictwo przeprowadzono w dyscyplinach zespołowych gier sportowych, lekkiej atletyce i sportach indywidualnych.
Najwszechstronniejszą wśród szkół podstawowych okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 z Czechowic-Dziedzic (II miejsce zdobyła SP w Czańcu, III miejsce SP w Pisarzowicach). Rywalizację gimnazjalną zwyciężyło Gimnazjum z Bystrej (II miejsce Gimnazjum nr 2 w Czechowicach - Dziedzicach, III miejsce Gimnazjum w Kozach), a ponadgimnazjalną – Liceum Ogólnokształcące z Czechowic-Dziedzic (II miejsce SZTiL w Czechowicach – Dziedzicach, III miejsce LO w Kozach). Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja szkół Powiatu Bielskiego na mistrzostwach Województwa Śląskiego. II-gie miejsca sztafety 4x100 chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Kóz oraz Gimnazjum nr 3 z Czechowic-Dziedzic, szachistów z Gimnazjum w Zabrzegu oraz biegaczek i biegaczy przełajowych w kategorii „ Licealiady” z SMS-u Szczyrk to wynik godny pochwały. W sumie nasi reprezentanci „ meldowali” się w pierwszych szóstkach Mistrzostw Śląska siedemnastokrotnie. W Kaniowie podczas inauguracji roku sportowego nagrody wręczali starosta bielski
Andrzej Płonka oraz Bogusław Stolarczyk wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Na zakończenie uroczystości olimpijczycy G.Kotowicz i M.Kasprzyk wręczyli staroście bielskiemu Andrzejowi Płonce srebrny medal „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego” nadany przez Polski Komitet Olimpijski.
  
Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT