Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
07.03.2016Wystawa z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski

„966 – Chrzest Polski, mity i legendy” to tyłu wystawy, którą można oglądać w Izbie Regionalnej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Wystawa tematyczna, poświęcona 1050 rocznicy Chrztu Polski, dostępna jest codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 14.00. W najbliższy poniedziałek 14 marca, o godzinie 18.30, MDK zaprasza na poświęcony wystawie wykład, który – w Piwnicy Muz - poprowadzi historyk Jacek Cwetler.

966 rok, rok wyjątkowy i przełomowy dla polskiej państwowości i polskiego Kościoła. Przyjęcie chrześcijaństwa przez Mieszka I i jego poddanych spowodowało, że z lokalnego państewka plemiennego stała się Polska jednym z najważniejszych państw Europy. Z własnym władcą i własnym biskupem, podległym bezpośrednio pod Rzym.

Burzliwe dzieje przyjęcia chrześcijaństwa w Polsce. Mieszko I, Dąbrówka, Bolesław Chrobry, św. Wojciech, niemieccy cesarze, niemieccy biskupi, czescy książęta, bohaterowie tych wydarzeń. Opis pierwszych granic Polski - "Dagome Iudex".

Wszystko to obejrzą Państwo na wystawie, a resztę dopowiedzą Państwu oprowadzający po wystawie kustosze Izby Regionalnej.

Zapraszamy!

ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT