Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
15.03.2016Spotkanie z Szymonem Żoczkiem w Starej Kablowni

Najwyższy szczyt Ameryki Południowej zdobyty! Szymon Żoczek stanął na najwyższej górze Ameryki Południowej – Aconcagua (6962 m n.p.m.). Wyprawa 21-letniego Czechowiczanina była kolejnym etapem realizacji jego marzeń o podbiciu wszystkich najwyższych szczytów na 7 kontynentach.

Trudy wspinaczki, niskie temperatury i wola walki, o tym i wielu ciekawostkach i historiach będzie można posłuchać podczas spotkania z Szymonem Żoczkiem, które odbędzie się w Klubie Chacharnia, już 17 marca (czwartek) o godz. 18:00. Niesamowite historie ze szlaku, połączone z niezapomnianymi widokami uwiecznionymi na fotografiach, będą wspaniałym dopełnieniem kolejnego etapu na drodze Szymona po Koronę Ziemi.

- Dziękuję wszystkim za pomoc, za każdego zaciśniętego kciuka, za każdą złotówkę, za wszystko! – dziękował bliskim oraz kibicującym mu tuż po wylądowaniu na lotnisku Szymon Żoczek.

Na co dzień Szymona wspiera wiele instytucji i organizacji, w tym m.in. Centrum Handlowe Stara Kablownia, które jest na szczycie z Szymonem już po raz trzeci – czechowiczanin za każdym razem ma ze sobą flagę z logiem Starej Kablowni i z pewnością nie będzie to ostatnia „wspólna” wyprawa.

Jest to trzeci zdobyty przez Szymona szczyt zaliczany do Korony Ziemi. W 2013 roku zdobył Mont Blanc (4810 m n.p.m.), a w 2014 Elbrus (5642 m n.p.m.). Czechowiczanin poleciał do Argentyny 1 lutego. Pierwsze dni w górach spędził na stopniowym aklimatyzowaniu się, a 14 lutego, po bardzo wyczerpującej wspinaczce stanął na szczycie Aconcagua, który leży w Andach Argentyńskich i jest najwyższym szczytem obu Ameryk, a także najwyższym szczytem poza kontynentem azjatyckim.

Szymon Żoczek jest 21-letnim studentem fizjoterapii, mieszka w Czechowicach-Dziedzicach. Od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. 21-latek należy do klubu wysokogórskiego KA Warszawa oraz wspinaczkowego Primaroca w Bielsku-Białej.  Szymon stworzył także projekt "Nie Przestawaj Marzyć", gdzie prezentuje swoje wyprawy. W ten sposób, na swoim przykładzie, stara się motywować ludzi do realizacji marzeń.

Źródło : Stara Kablownia

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT