Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
04.05.2016Dyżur rzecznika praw dziecka

W czwartek, 5 maja br. w budynku Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach będzie miał miejsce dyżur Rzecznika Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Dyżur odbędzie się w godz. 16-17, sala 302 (II piętro Urząd Stanu Cywilnego).

Przewiduje się spotkania w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

Rzecznik Praw Dziecka TPD jest rzecznikiem interesów i praw dziecka, którym pomaga. Podejmuje sprawy zgłaszane przez osoby fizyczne, same dzieci, podmioty prawne. Podejmuje interwencje z własnej inicjatywy w sytuacji gdy stwierdzi, że dziecko jest krzywdzone.

W działaniach na rzecz ochrony praw dziecka respektuje prawa rodziców oraz innych podmiotów (np. szkoły). Działa we współpracy z rodziną dziecka i samym dzieckiem.

Rzecznik nie zastępuje innych osób ani instytucji działających na rzecz opieki nad dzieckiem, pomocy dzieciom i rodzinie.

Mieszkańców szukających pomocy w sprawie wskazującej na łamanie praw dziecka, zapraszamy do skorzystania z porady.

Z pomocy Rzecznika Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci można skorzystać także w siedzibie Śląskiego Oddziału TPD w Katowicach, ul. Pocztowa 16.

SO/UM, PM (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT