Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
04.05.2016Po raz trzeci pobiegli dla hospicjum

Zakończona wczoraj 4. Piesza Diecezjalna Pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik była okazją do dzielenia się wiadomościami o hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Do pielgrzymki dołączyli bowiem pielgrzymi–biegacze, którzy niemal cały dystans pielgrzymki pokonali biegiem w ciągu ośmiu godzin w „Sztafecie Miłosierdzia”.

Była to już 3. Sztafeta Miłosierdzia, którą organizują biegacze-amatorzy, by w ten sposób wzbudzić zainteresowanie działalnością hospicjum oraz różnymi formami wolontariatu na rzecz tego typu placówki. Pielgrzymi z diecezji bielsko-żywieckiej, (którzy na pieszy szlak wyruszyli 30 kwietnia) mogli dzięki temu usłyszeć, co o hospicjum mówią jego wolontariusze, a także o przeżyciach uczestników nietypowej sztafety.

Biegnący dołączyli do pieszej pielgrzymki 3 maja we Wróblowicach (6 kilometrów przed Łagiewnikami). Każdy z biegnących przebył od 20 do 30 kilometrów. Cała trasa wynosiła 92 kilometry. Start poprzedziła msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Hałcnowie. Po raz pierwszy w sztafecie wzięły udział cztery kobiety: Izabela Dziedzic-Stolarczyk (ze Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Węgierka”), Halina i Maria Gałuszka (mama z córką, mieszkanki Porąbki) oraz Danuta Walaszek z Czechowic-Dziedzic. Męską część sztafety tworzyli: Tomasz Kapuśnik, Piotr Capik, Dariusz Pamuła, Mariusz Nowak, Robert Gawlak, Bartłomiej Karas z Czechowic-Dziedzic (z grupy biegowej "Rozbiegamy To Miasto - Czechowice-Dziedzice" oraz ks. Jacek Pędziwiatr (dyrektor programowy radia „Anioł Beskidów”) i Radosław Jamróz (główny organizator sztafety) - obaj panowie reprezentują grupę biegową z Bielska-Białej "Ultra Beskid Sport". Koszulki dla biegaczy ufundowała firma Multima z Bielska-Białej.

Nowo powstałe hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej otrzymało tak zwany odbiór techniczny. Oznacza to, że budynek może być użytkowany. Obecnie stowarzyszenie zbiera pieniądze na zakup sprzętu, który jest niezbędny do uruchomienia oddziału paliatywnego. Hospicjum będzie mogło przyjąć 28 pacjentów.

BZP

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT