Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
06.09.2016Podsumowanie Rodzinnego Pikniku Rowerowego

W niedzielę, 4 września na terenie gminy, został zorganizowany 28 Rodzinny Piknik Rowerowy.

Czechowicki Piknik rowerowy to zabawa w stylu jazdy na orientację. Niema wspólnego startu a każdy uczestnik startował indywidualnie z dowolnie wybranego miejsca. Uczestnicy musieli stawić się w 6 obowiązkowych punktach kontrolnych. Czas rozpoczęcia oraz sposób dotarcia do punktów zależał wyłącznie od uczestników. Dla osób, które nie znały miasta została przygotowana sugerowana trasa przejazdu. Miejscem zakończenia imprezy był stadion w Zabrzegu. Na mecie rajdu na uczestników oprócz przygotowanego posiłku czekały min. wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Zabrzeżanki”  kawa z palarni kawy „Proper”, sery owcze – oscypki, wata cukrowa i popcorn. Swoje precjoza  wystawiła  grupa rękodzieła z Miejskiego Domu Kultury.

Na dzieci czekały dmuchana zjeżdżalnia i zamek, gry i zabawy z animatorem oraz  malowanie twarzy. Po przyjeździe wszystkich uczestników odbył się krótki Quiz  wiedzy o Czechowicach-Dziedzicach. Duże zainteresowanie budził również pokaz kettelbal prowadzony przez trenerkę Maję Konarską. Na koniec wystąpiła Orkiestra Miejskiego Domu Kultury.

Spośród uczestników pikniku wyłoniono najmłodszego uczestnika Pikniku, który samodzielnie pokonał całą trasę – został nim Oskar Jurczyk, najstarszego uczestnika – został  nim Tadeusz Morawiec oraz najliczniejszą rodzinę w linii prostej – okazała się nią rodzina Jurczyk.

W całym Pikniku wzięło udział 242 osoby. Serdecznie dziękujemy za udział w imprezie.

Źródło : MOSiR Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT