Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
28.09.2016Fantomy treningowe trafiły do bielskich policjantów

Dziś w siedzibie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku – Białej miało miejsce uroczyste wręczenie dwóch fantomów. Urządzenia te przeznaczone są do przeprowadzania ćwiczeń w zakresie resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Na ręce przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów SPPP w Bielsku - Białej złożył je prezes firmy BESTINI z Czechowic – Dziedzic Pan Piotr Dudzik.

W uroczystości oprócz darczyńcy i przewodniczącego Związków Zawodowych Policjantów Mariusza Fendera udział wziął dowódca SPPP w Bielsku – Białej mł.insp. Dariusz Fajferek oraz Zespół Medyczny Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku – Białej, który oprócz swojej pracy związanej z udzielaniem pomocy medycznej prowadzi również szkolenia dla policjantów w tym zakresie.

Po oficjalnym podpisaniu dokumentów sierż.szt. Aleksandra Salacha oraz sierż. Bartosz Klimek z Zespołu Medycznego opowiedzieli o możliwościach jakie dają ćwiczenia na otrzymanych fantomach oraz zademonstrowali ich działanie.

Przekazany sprzęt to jeden fantom stanowiący odzwierciedlenie fizjologii i anatomii przeciętnego dorosłego człowieka, drugi natomiast to fantom niemowlęcia, na którym oprócz nauki masażu serca i sztucznego oddychania, można ćwiczyć techniki usuwania ciała obcego z dróg oddechowych maluchów.

Dla policjantów jest to znakomita okazja, aby systematycznie w ramach prowadzonych szkoleń zawodowych doskonalić technikę udzielania pierwszej pomocy na nowoczesnym sprzęcie. Regularne ćwiczenie procedury udzielania pierwszej pomocy na fantomach, bardzo realistycznie oddających fizjologię i anatomię człowieka, z pewnością pozwoli na utrzymanie wysokiej skuteczności działań podejmowanych przez policjantów w rzeczywistych sytuacjach.

Źródło : KMP Bielsko-Biała

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT