Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
29.09.2016Piknik Przyrodniczy

24 września br. w Gimnazjum Publicznym Nr 1 odbył się Piknik Przyrodniczy. Była to jedna z imprez zaplanowana w ramach projektu „Arboretum Inspiruje”, który jest laureatem konkursu grantowego „Po stronie natury”.

Piknik Przyrodniczy odbył się już po raz trzeci. Pierwsza część przeznaczona była dla uczniów Twardowskiego. Gimnazjaliści brali udział w zmaganiach sportowych. Dwie zwycięskie klasy – 1A i 3A pojadą na wycieczki – do Skansenu Pszczelarskiego „Malwa” w Grojcu i Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. 

Od godziny 15.00 atrakcje piknikowe były dostępne dla wszystkich chętnych. Przygotowano pokazy chemiczne, gry planszowe, atrakcje dla młodszych dzieci. Na jednym ze stoisk, które zorganizowano wraz z Nadleśnictwem Bielsko  można było samodzielnie skręcić budkę dla ptaków i zabrać ją do swojego ogrodu. Pszczelarze przygotowali pokazowy przeszklony ul oraz tablice dydaktyczne. W trakcie pikniku otworzono także w przyszkolnym ogrodzie ścieżkę dydaktyczna, gdzie, dzięki wsparciu Grupy LOTOS SA i otrzymanemu grantowi od firmy Żywiec Zdrój, zainstalowano 5 nowych tablic dydaktycznych.

GP1, PM (UM Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT